Топ Новости >

Пријатели - македонска верзија

  • Четврток, Ное 30 2017


Македонска верзија со самоизбрани актери на драмата. Заплетот помина во турбулентните 2006-2017, а решението следи деновиве со одлука на  ОЈО.

Си шепкаат, се договараат, заедно се забавуваат и престојуваат во ист стамбен простор. Тоа е простор во која стануваш, блееш, чекаш, се депресираш од животот, кршиш прсти, кубеш коси, чекаш посети и,  пак си легнуваш.

Сега за сега, некои уште се по дома, ама ОЈО уште ги договара кој каде и по колку ќе ја дели собата (ќелијата ) во Шутка.

„Пријатели“ - нов серијал во македонска верзија.

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.