Топ Новости >

 


 

Голем дрон кој може да пренесе човек направен од стара када. После шестмесечна напорна работа и тримесечно чекање на специјално дизајнирани пропелери, успешно летна првата дрон када.

Видео од првиот официјален лет до локалната пекара.


  

За казнивоста на нарачателите

Една година по насилството во Собранието на 27 април, извршителите во затвор, но не и нарачателите - анализа на 360 степени

Повеќе

Што и правиме на Земјата

Планетата Земја враќа со иста мерка (ВИДЕО)

Повеќе

После чиста препорака следува датум

Заедничка прес конференција на Премиерот Заев со Еврокомесарот Хан по повод предавањето на Извештајот на Европската Комисија со чиста препорака за напредокот на Македонија кон членство во ЕУ

Повеќе

Антикорупциски мрзи

Што оставија несработено членовите на Антикорупсиската Комисија

Повеќе

Исус е спасен

Како изгледа спасувањето на Исус

Повеќе

Гуш и бац

Посветено на Светскиот ден на Аутизмот

Повеќе

Ние сме лоповска држава

Изјава на граѓанин за  учеството на граѓанинот во одлучувањето на локално и централно ниво, направена од „Цивил МК“

Повеќе

Фчерашни со урнебесно видео

Фчерашни есклузивно ни покажуваат што се случуваше во Собранието на РМ

Повеќе

Иванов го крши уставот

Владо Поповски на 360 степени: Џафери направи грешка во чекори, но целата одговорноста е кај Иванов кој го крши Уставот

Повеќе

Трка на мирот во Гевгелија

Гевгелиски ученици го понесоа Факелот на мирот 

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.