Топ Новости >

Репортажа на 360 степени за Гевгелија

  • Среда, Јан 31 2018

 


 

Деновиве екипа на „360 степени“ ја посети Гевгелија и направи репортажа. Екипата разговараше со наши сограѓани, но и со соседи од Грција кои дошле да пазаруваат во Гевгелија.

„Народот не се занимава со политички проблеми, народот си го гледа својот интерес. Ние наоѓаме интерес да одиме таму, тие наоѓаат интерес да доаѓаат овде. Има размена, отворени граници, движење, проток на луѓе и стока – отворено и без никакви проблеми, ниту за нас, ниту за нив.“ – изјавува на 360 Мирјана Костадинова, заменик командир на граничен премин „Богородица“.

„Политиката не ме интерсира. Треба да биде мирно, стабилно, да има за сите. Доброседските односи да бидат на ниво.“ – смета еден гевгеличанец.

„На овие простори сите живееле заедно. Одеднаш излегоа проблеми. Ги донесе политиката.“ – тврди гостин од Грција.

„Политиката е лоша, инаку народот – не.“ – рече жител на Гевгелија.

Погледнете ја целата репортажа


  

Севернокорејско навивање

Во стилот „Слетови“ и синхронизирани движења, цела една трибина со севернокорејски девојчиња пее и воедначено навива во поддршка на своите спортски претставници

Повеќе

Песна за прокиснатите градби од СК-2014

Нова песна на „Фчерашни новости“ Киснам во архив

Повеќе

Пазарот во Гевгелија функционира нелегално

Без примопредавање од инвеститорот и без изведба на сите проектни зафати пазарот е пуштен во употреба, што е на штета на инвеститорот, Општина Гевгелија

Повеќе

Репортажа на 360 степени за Гевгелија

Видео репортажа од Гевгелија на „360 степени“ со наслов „Нема лоши народи туку лоши политики“

Повеќе

Среќа во несреќа

Необични несреќи кои завршуваат без повредени 

Повеќе

Када дрон

Голем дрон направен од стара када кој може да пренесе човек 

Повеќе

Поцков со решенија за арсенот

Се гради нов проект за водоснабдување и ќе се набават деарсенификатори за бунарите кај Моин

Повеќе

Нема блокада на ГП Богородица

Најавениот протест со блокада на граничните премини низ државата од страна на членови и приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ не се одржа во Гевгелија, на Граничниот премин Богородица

Повеќе

Пријатели - македонска верзија

„Пријатели“ - нов серијал во македонска верзија

Повеќе

Политико во елемент

Саше Ивановски за Ѕинго и Стојменов

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.