Топ Новости >

Песна за прокиснатите градби од СК-2014

  • Понеделник, Фев 12 2018

 


 

Вечерва Фчерашни новости изненадија со нова песна за прокиснатите градби на државните институции кои се дел од проектот Скопје 2014 и за кои беа потрошени милионски суми. 

Песната е пародија на познатата песна на Џин Кели „Singing in the rain“.
 

Што и правиме на Земјата

Планетата Земја враќа со иста мерка (ВИДЕО)

Повеќе

После чиста препорака следува датум

Заедничка прес конференција на Премиерот Заев со Еврокомесарот Хан по повод предавањето на Извештајот на Европската Комисија со чиста препорака за напредокот на Македонија кон членство во ЕУ

Повеќе

Антикорупциски мрзи

Што оставија несработено членовите на Антикорупсиската Комисија

Повеќе

Исус е спасен

Како изгледа спасувањето на Исус

Повеќе

Гуш и бац

Посветено на Светскиот ден на Аутизмот

Повеќе

Ние сме лоповска држава

Изјава на граѓанин за  учеството на граѓанинот во одлучувањето на локално и централно ниво, направена од „Цивил МК“

Повеќе

Фчерашни со урнебесно видео

Фчерашни есклузивно ни покажуваат што се случуваше во Собранието на РМ

Повеќе

Иванов го крши уставот

Владо Поповски на 360 степени: Џафери направи грешка во чекори, но целата одговорноста е кај Иванов кој го крши Уставот

Повеќе

Трка на мирот во Гевгелија

Гевгелиски ученици го понесоа Факелот на мирот 

Повеќе

Севернокорејско навивање

Во стилот „Слетови“ и синхронизирани движења, цела една трибина со севернокорејски девојчиња пее и воедначено навива во поддршка на своите спортски претставници

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.