Топ Новости >

Севернокорејско навивање

  • Четврток, Фев 15 2018

 


 

Северокорејците пред да предизвикаат внимание со постигнати резултати на спортските терени, се потрудија да го добијат вниманието на трибините со несекојдневното навивање.

Во стилот „Слетови“ и синхронизирани движења, цела една трибина со севернокорејски девојчиња пее и воедначено навива во поддршка на своите спортски претставници, иако се' уште немаат излезено на теренот.

За фоторепортерите и телевизиските камери, тоа е уште една атракција за новинарски прилог


  


 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.