Топ Новости >


Изјава на граѓанин за учеството на граѓанинот во одлучувањето на локално и централно ниво, направена од  „Цивил МК“.

- „Се би сменил радикално. И имињата да си ги смениме па да биде од нас држава. Сега сме како една селска задруга“, изјава на еден анкетиран граѓанин во Скопје за состојбите во Македонија и влијанието на граѓанинот во одлучувањето на локално и централно ниво.
Негова оценка е дека учеството на граѓанинот во креирањето на општествените политики и потреби е никакво: „Ние не сме држава. Ние сме лоповска држава“.

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.