Топ Новости >
Саше Ивановски за Ѕинго и Стојменов
И Траволта збунет од најавата за слава, а затечената празнина пред штабот на ДПМНЕ
ВИДЕО од средбите со граѓаните со кандидатите за градоначалник и членови на Сoвет од СДСМ и коалиционите партнери
На овие локални избори, Програмата „Живот во Гевгелија за сите“ спортот и рекреацијата ги става во категоријата на приоритетни проекти
Градиме по план - Нов мултимедијален културен центар за Гевгелија
Обраќање на Даниела Иљкова, кандидат за советник од СДСМ и коалиционите партнери
Носителот на листата на СДСМ и коалиционите партнери се залага за зеленило наместо бетон на сегашниот простор на градскиот пазар во центарот на Гевгелија
Приоритети: Водоснабдување со здрава и чиста вода  и гасификација на Гевгелија
Видео од говорот на премиерот Зоран Заев по повод одбележувањето на Денот на независноста
Страница 3 од 16

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.