Топ Новости >
Три проекти на три скопски општини ги обединува едно –  сите имаат првенствено декоративна функција.
Илјада жители од десетина велешки села и во 21 век живеат отсечени од цивилизацијата
Како и зошто се потрошени 2,5 милиони евра од парите на битолчани што беа наменети за изградба на инфраструктура
Сите градски власти досега потфрлија во обидите да обезбедат вода
Четири километри пат, четири години се асфалтираат
Документарен филм снимен во домот за стари лица „Киро Крстески“ - Платник во Прилеп
Платите во Македонија се на штета на жените до 30%
ПРЕСС на „Граѓаните за Македонија“ во Гевгелија преку локални активисти и членови на неформалната граѓанска коалиција
Видео: Обраќање на новинарката и граѓански активист Билјана Бејкова пред Собрание во врска со предлог законот за забрана на „бомбите“
Страница 9 од 16

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.