Топ Новости >
Кумановец им одржа лекција на властите: „Да чуваме ладнокрвност додека тие си играат игри!“
Испровоцирани од понижувачкиот однос на вицепремиерот, Владимир Пешевски, средношколците го исмеаја со песната „Едно име имаме“
Се’ додека во професорските клупи ни седат вакви „стручњаци“ кои го испомешаа библиското со античкото, духовното со материјалното, се’ во корист на преродбеничката кауза, образованието во Македонија ќе тоне
Не можеме да го познаеме градот - единствен ориентир остана Градскиот Трговски центар
Звукот на лажниот барок од СК 2014
СДММ Гевгелија: Пародија од собирањето потписи на ГДОМ за велепредавство на Заев
Васко Тодоров попознат како Тошо Малерот кажува што мисли за Скопје 2014
Видео монтажа на Миле Паника со „шефот“
Како звучи „Бушавата азбука на режимот“
Страница 10 од 15

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.