Топ Новости >

Виетконг од Македонија

  • Понеделник, Јун 19 2017


Тој ги следел повиците за виетнамско сценарио!
Какво е тоа сценарио!?
На чело на првата колона вооружени комити, Груевски влегува во американската амбасада на Калето точно во моментог кога избезумениот Бејли влегува во хелихоптерот обидувајки се да спаси жива глава по вестите дека ослободителните единици на македонскиот Виетконг триумфално влегуваат во Скопје.
Груевски го фаќа Бејлита за левата нога додека горниот дел од телото на амбасадорот веќе е во хелихоптерот, сака да го симне за да може македонскиот народ да му суди, но Американецот не се дава, Груевски полетува неколку метри со амбасадорот во воздушниот простор на Македонија, но во последен момент решава да се откачи и паѓа во грижните раце на хер Флик и Илче фрик.
Ние постарите паметиме дека тоа е сценарио во кое до заби вооружените единици на вмро-дпмне, во неколку колони се спуштат од шумите на Водно и на Скопска Црна Гора и влегуваат во главниот град, го соборуваат ненародниот режим на СДСМ и ги бркаат Американците кои го поддржуваат тој антимакедонски, злосторнички режим!
Има убави филмови за драмата од Сајгон, не е лошо да погледнете некој за да разберете на што мисли Тој кога тресе неверојатни глупости.
Се е спремно. Се чека уште хелихоптерот од Бонд Стил.
П.С.
Во меѓувреме предлагам мала пауза за реклами, па се враќаме во студиото за да одговориме на клучното прашање:
Колку е човекот луд?
а) многу
б) ептен
ц) скроз

Еве некои од одговорите на доброволните учесници во квиз дебатата на незаменливиот Тричко.

 

Извор: ФБ статус на Бранко Тричковски

 


Нови директори на СОУ „Јофиф Јосифовски“ и ОУ „Владо Кантарџиев“ во Гевгелија

Цветан Нелоски е новиот директор на гевгелиското средно училиште, а Снежана Катарова е именувана за директор на ОУ „Владо Кантарџиев“ во Гевгелија

Повеќе

Закажана осмата седница на Совет на општина Гевгелија

Осмата седница на Советот закажана е за 28 февруари

Повеќе

Заев со почести пречекан во Германија

Црвен тепих и интонирана химна за почесниот гостин премиерот Зоран Заев во Германија

Повеќе

Крадците возвраќаат за мирниот празничен јануари

Во првите три недели од февруари на подрачјето на надлежност на Полициска Станица Гевгелија регистрирани се 20 кражби

Повеќе

Заев утре на средба со Меркел

По средбата во Берлин, германската канцеларка и премиерот ќе одржат заедничка прес конференција

Повеќе

Српската Амбасадорка со Благодарница за општина Гевгелија

Амбасадорката Дивјак искажа уверување за понатамошно пријателство и соработка помеѓу двете земји и интерес за соработка на економски план

Повеќе

Две години условна за Ивона Талевска

Талевска нема да оди во затвор под услов во наредните четири години да не го повтори кривичното дело за кое беше обвинета

Повеќе

Ивона Талевска призна дека затајувала данок

„Признавам вина за дејствијата кои ми се ставаат на товар со обвинителниот акт на СЈО“

Повеќе

Реновирана Детската градинка „Цветови“ во Гевгелија

Претставник на УНХЦР и Министерката за труд и социјала денеска ја посетија градинката и го пуштија во употреба реновираниот дел

Повеќе

Закроени лозјата во чест на Светецот Трифун

За богат род и заштита на лозјата денеска беа закроени лозјата на плантажите во гевгелиско

Повеќе

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.