Топ Новости >
ВМРО-ДПМНЕ планира со избори да ја решава политичката криза, СДСМ, пак, најавува дека нема да учествува на нив, ако не ги организира техничка влада
Транспарентноста на Општина Гевгелија како индиска серија - чекајте го краааааајот на мандатот Featured
Последните прес прозивки на гевгелиската Општинска организација на СДСМ Градоначалникот Иван Франгов да одговори од каде мисли да ги обезбеди средствата за градежни зафати кај ГП „Богородица“ и потегот кај Милци, резултираа со неколку прес конференции од едната и другата страна, ама конкретен одговор нема
Смоквијади, празијади, пифтијади, гроздобер, пиво фест, виноскоп, па што да не и преспански јаболкобер каде ќе трешти музика за десетици илјади евра хонорар за естрадните гости
Млада самохрана мајка, избркана од мажот и’, неприфатена назад дома, избркана од Центарот за социјални грижи во Гевгелија, два месеца со мало бебе шета низ гевгелиските улици и спие на тезги пред локални продавници. Знае ли таа дека новите измени на Уставот на РМ и гарантираат брак со еден маж, а последните анкети за Македонија дека има среќно дете?
Владата прво го намали бројот на приматели на социјална парична помош, дополнително ги осиромаши и сега со дел од парите кои ги заштеди во буџетот ќе ги покрива нивните долгови. Медиумите главно сокриваат какви кусења ќе има кај слепите, кај лицата на кои им е потребна нега...
Во Крушевската Република и во АСНОМ (да не заборавиме дека летово се полнат 70 години од АСНОМ), Македонија е замислена и сонувана како Социјална, Секуларна и Републиканска држава
Зошто нашиот премиер покрај толку големи успеси и резултати постојано е намуртен и нервозен, не се шегува и не се смее, се прашува Ерол Ризаов во колумна за Утрински
НЕ Албанците, во оваа држава никој не верува во судските одлуки...И  прашањето треба да биде  - зошто!? Кој работел со години на девалвација на македонската правда!?
Кире Наумов: Долгот на државата не е јавен долг, ако е употребен за водачите на режимот
Страница 13 од 15

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.