Топ Новости >
Писателот и драматург Југослав Петровски со песна за вождот од чии небиднини граѓаните протестирара за правда дури и за време на пороен дожд, без мака, со насмевка и песна
Колумна на Ѕвездан Георгиевски за Призма
Колумна на Ерол Ризаов
Колумна на Александар Литовски за магазин „Глобус“
Фејсбук реакција на режисерот Владимир Милчин за портретирањето на партијата и фамилијата на власт
Одговор на Јованка Дојранлиева - граѓански активист и основач на Граѓанската Иницијатива АРСЕНА на фејсбук постовите на советниците Томе Ќичуков и Сашо Олумчев за одбивањето да дебатираат за Иницијативата за намалување на цената на водата на ниво на техничка вода во Гевгелија, поднесена од граѓанската иницијатива АРСЕНА
И ова мора да ни биде поука. Не смее да ни се случи во иднина некој да ни ја одземе власта нам на граѓаните
Бранко Тричковски - Шест пати браво за Заев и за неговата одлука да не учествува опозицијата на изборите што злосторничкото здружување на власта ги закажа за петти јуни
Страница 7 од 15

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.