Топ Новости >
Колумна на Петрит Сарачини
Како за медиумски реформи денеска ќе преговараат лидери кои оневозможуваат новинарите да известуваат за важни настани, прашуваат во медиумската заедница
Писмените одобренија за следењето на комуникации се незаконски, велат експертите, особено во случаите кога беа откриени наводни шпионски групи, или пак, кога беа апсени лица дека се наводни терористи, како што тврдеше МВР во јавноста
„Слободата значи одговорност. Затоа многу луѓе се плашат од неа“ – Бернард Шо
Колумна на проф. д-р Темелко Ристески за слободата на говорот и насилството врз вистината што ја претставува предлог законот за забрана на емитување на прислушкиваните материјали
Колумна на Љубомир Костовски за „Глобус“ 
Анализа на обраќањето на премиерот Груевски пред споменикот на Методија Андонов Ченто и согласноста за кажаното од Иванов
Аналитичари: Не само премиерот, туку и Зврлевски може да падне како жртва на својот цимер!
Страница 8 од 15

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.