Топ Новости >
Системот е криминално поставен. Во него ако не знаеш да "пливаш", или ќе се "удавиш", или ќе те изедат - пирани! - Колумна на Александар Литовски
Не смее, ама никако не смее да му се верува на Груевски на збор. Дури ни тогаш кога e, тој збор, оверен со девет печати (Атанас Вангелов)
Колумна на Ристо Поповски: Бродот на диктатурата, преоптоварен од недобројни злостори сторени против Македонија и нејзините граѓани, неизбежно и незапирливо тоне во жив песок
Тричковски во спомен на прерано починатиот колега Васко Мицковски
Кежаровски: За смелоста да мислите поинаку и да го кажете тоа гласно, може да ви се закануваат, да ве прогласат за предавник, да ве лустрираат. Зборот во името на вистината може да го платите и со слобода
Кабранов: Референдум за ГТЦ - тест за демократија и вежбање до конечната битка за слобода
До кога ќе молчат Црвенковски и некогашната елита на социјалдемократите за борбата на Заев
Поранешниот прв човек на Бирото за јавна безбедност и десна рака на Димовска вели дека аудиоснимките ги направиле вработени во Петтата управа на МВР
Во нашата средина, објавувањето анонимни коментари во медиумите е познат метод за политичка ликвидација, кој датира уште од најцрните пропагандни времиња на комунизмот од половината на минатиот век
Страница 9 од 15

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.