Топ Новости >
Колумна на Ристо Поповски
Законски одговор на Проф.д-р Темелко Ристески на најавената забрана од Јавното обвинителство за објавување на податоци во однос на аферата „Пуч“
Пишува Ѕвездан Георгиевски
Со репликата од култниот филм „Таксист“ што ја изговара Роберт Де Ниро Проф. Попсимонова во реална конфронтација и конечна пресметка со власта
На крај , пред Владата ќе дојдат онолку луѓе на кои не може да им се одбие барањето и државниот врв да полага државен испит
Провладините мегафони се во шок. Насетуваат нешто што директно им го загрозува џебот, а можеби и повеќе од тоа
Ристо Поповски:  Содржината и ликот на грбот, што сами си го предлагаат и самите ќе си го гласаат, е правен според надградба на хералдиката по терк на партиската компанија ДпмнеиДуи
Да се напише учебник кој ги содржи научните и стручните факти на јазик разбирлив за соодветната возраст за која е наменет не е лесна работа. Освен ако не ги извртите работите и не ви е целта добар учебник, туку добар популизам или заработувачка за некого, како сакате земете
Страница 11 од 15

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.