Топ Новости >
Студентите го кажаа својот став. Излегоа на протестен марш, покажаа дека се единствени, покажаа дека не сакаат надворешна евалуација на стекнатото образование, нешто што е против Болоњскиот процес во кој се наоѓа и Македонија
Сервис за проверка на факти со анализа на Телеграф: Каде најдобро се живе - Покрај Кавадарци и Штип, посочена и Гевгелија
Биљали: Заев пак ќе фрли „бомба“. Појасни дека поседува докази, после чија презентација во јавноста, премиерот Никола Груевски ќе мора во рок од три дена да поднесе оставка
Збогум „Г-дин Сахара“ Featured
Главната дилема е дали македонските власти се' уште сметаат на Субрата Рој и неговите проекти овде
Извештајот на Амбасадорот во САД Зоран Јолевски кој оваа функција ја извршуваше седум години излезе дека од човек кој требаше да има има многу конекции во САД, излезе дека испративме - почетник
Високиот европски новинарски форум СЕЕМО кој се одржа во Скопје, иако игнориран од најголемиот дел од медиумите во земјата донесе барем враќање на „Хихирику“ на програмата. Фокусираин врз два поединечни случаи, без дискутанти во сите денови на Форумот на СЕЕМО, не ги искористивме како домаќини настанот за да обезбедиме стратешки и финансиски мостови со Европа за загрозените медиуми
Почитувани читатели, емисијата за хумор и сатира „Хихирику“ заврши по 40 години слободно емитување, хи, хи, хи...
Една од суштинските задачи на новинарството е секогаш да потсети на нешто што се случило во минатото, а се случува и сега. Зашто во политиката особено, сите работи се повторуваат еднаш од незнаење, другпат од глупост, третпат заради заборавање
Командир на ПС Гевгелија: Седницата е јавна, нели јавна. Па да ја искористам приликата да уптам еден апел до малолетните и до нивните родители да не ги пуштаат децата после полноќ во кафиќи, или дискотеки
Страница 12 од 15

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.