Топ Новости >


Екс премиерот Емил Димитриев на својот Фејсбук профил постирал фотографија со која прикажува дека бил на комитска вечер во Гевѓелија.

Во ред е сликата, насмевките, поздравите со рака на срце како да ја поздравуват хрватска домовина (?), ама 101 лајкови за неписмениот Димитриев е одлика на неписмен човек и неписмените комити. Кој досега не знае дека Гевгелија се пишува без „Ѓ“.

Извесна Александра во коментар им постираше Речник на македонски јазик за да ги потсети како се пишува Гевгелија.

За кратко време по постирањето на коментарот, сопственикот на профилот го поправил текстот и го избришал коментарот.

Ете, сега дознавте дека за време на владеењето на дпНЕ не е важно дали си писмен и интелигентен, туку дали си послушен и нем спроведувач на лудите желби на пастирот, па може од послушник да станеш и премиер, про-формаа заменик на својот лидер.

Инаку, пастирот го немаше на комитската.

 


Од утре Македонија под снег

За утре е најавено постудено време со врнежи од снег на целата територија на државата, особено во западните и јужните делови 

Повеќе

Ќе се дислоцираат и други споменици од Скопје 2014

Комисијата за ревизија на „Скопје 2014“ најавува нови дислокации на споменици

Повеќе

Нови директори на СОУ „Јофиф Јосифовски“ и ОУ „Владо Кантарџиев“ во Гевгелија

Цветан Нелоски е новиот директор на гевгелиското средно училиште, а Снежана Катарова е именувана за директор на ОУ „Владо Кантарџиев“ во Гевгелија

Повеќе

Закажана осмата седница на Совет на општина Гевгелија

Осмата седница на Советот закажана е за 28 февруари

Повеќе

Заев со почести пречекан во Германија

Црвен тепих и интонирана химна за почесниот гостин премиерот Зоран Заев во Германија

Повеќе

Крадците возвраќаат за мирниот празничен јануари

Во првите три недели од февруари на подрачјето на надлежност на Полициска Станица Гевгелија регистрирани се 20 кражби

Повеќе

Заев утре на средба со Меркел

По средбата во Берлин, германската канцеларка и премиерот ќе одржат заедничка прес конференција

Повеќе

Српската Амбасадорка со Благодарница за општина Гевгелија

Амбасадорката Дивјак искажа уверување за понатамошно пријателство и соработка помеѓу двете земји и интерес за соработка на економски план

Повеќе

Две години условна за Ивона Талевска

Талевска нема да оди во затвор под услов во наредните четири години да не го повтори кривичното дело за кое беше обвинета

Повеќе

Ивона Талевска призна дека затајувала данок

„Признавам вина за дејствијата кои ми се ставаат на товар со обвинителниот акт на СЈО“

Повеќе


 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.