Топ Новости >


Екс премиерот Емил Димитриев на својот Фејсбук профил постирал фотографија со која прикажува дека бил на комитска вечер во Гевѓелија.

Во ред е сликата, насмевките, поздравите со рака на срце како да ја поздравуват хрватска домовина (?), ама 101 лајкови за неписмениот Димитриев е одлика на неписмен човек и неписмените комити. Кој досега не знае дека Гевгелија се пишува без „Ѓ“.

Извесна Александра во коментар им постираше Речник на македонски јазик за да ги потсети како се пишува Гевгелија.

За кратко време по постирањето на коментарот, сопственикот на профилот го поправил текстот и го избришал коментарот.

Ете, сега дознавте дека за време на владеењето на дпНЕ не е важно дали си писмен и интелигентен, туку дали си послушен и нем спроведувач на лудите желби на пастирот, па може од послушник да станеш и премиер, про-формаа заменик на својот лидер.

Инаку, пастирот го немаше на комитската.

 


Апел за помош за малиот Игор од Богданци

Итно се бара помош за четиринаесет годишниот Игор Геленчев од Богданци кај кого е констатиран тумор на мозокот и крварење

Повеќе

Зврлевски замина во историјата

Јавниот обвинител Марко Зврлевски денеска беше разрешен во Собранието со 64 гласа „ЗА“ и ниту еден против

Повеќе

Гевгелискиот затвор со нов директор

67 новоименувани директори од Владата стапуваат од денеска на функција

Повеќе

Новиот пазар во Гевгелија поскап за цели 300 илјади евра

Прес на ОО СДСМ Гевгелија

Повеќе

Џафери денеска распиша локални избори за 15 октомври

Кампањата почнува 20 дена пред изборите, а Собранието во тој период ќе работи

Повеќе

Именувани нови 47 директори на здравствените установи во државата

Д-р Митко Крџев е новиот дирекор на ЈЗУ „Општа Болница“ Гевгелија, а Д-р Љуба Цилкова на Психијатриската Болница Негорци. Официјално министерството ги смени директорите на клиниките во Скопје и во

Повеќе

Апелација одлучи - Снимките за шамарите важат како доказ

Апелација ја прифати жалбата на СЈО прислушуваните материјали можат да се користат како доказ во постапката за настаните пред Општина Центар

Повеќе

Ван Хојте смета дека е избрзано одржувањето на локалните избори

„Датумот на локалните избори треба да биде само црешата на колачот која ќе се стави дури откако сите други прашања ќе бидат разрешени“ Ван Хојте

Повеќе

Нема повеќе пријавување данок на шалтер

Управа за јавни прходи започна со подготовка на проектот со кои ќе ги ослободи граѓаните од поднесување на даночни пријави

Повеќе

Се реди новиот градски пазар

На еден ден пред закажаното отварање на новиот градски пазар во Гевгелија хаотична ангажираност на 20-тина градежни работници

Повеќе


 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.