Топ Новости >
Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 6, НИКОЛА ПОПОСКИ со неговите „гласачи“
Значи на власта на располагање и се вишок 450 илјади гласа. Е сега тоа што опозицијата се согласи да оди на избори со овој список, без попис, без прочистен список, тоа е нивна проценка
Привана хациенда на канал 5-ковци
Од коментарите дека со влезот во ЕУ че се збогуваме од овие привилегии  на домашната трпеза ФБ корисник вели дека : „Големо е моето лично разочарување од необразуваноста и примитивизмот во кои потона Македонецот
Се бореа за својата иднина, а други лежат во сегашноста без иднина!!
Угледниот весник низ слика споредува дека подобри се условите за живот во затворите во Норвешка
Несудениот индиски инвеститор и како мал бил бележан со мастило
Најлон куќи во кои на земјен под, на тенка постилка спијат бебиња, и тоа во 21 век, благодарение на Владата на РМ
Илина Арсова со националниот успех да се запише во историјата на македонскиот алпинизам како прва македонка што го искачила Врвот на светот - Монт Еверест разочарана што не го добила “Спортскиот оскар на годината“ на својот ФБ профил напишала: “И за Еверест требало книшка“ 
Страница 14 од 14

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.