Топ Новости >
Суштинска е потребата да се има информација за бројот на населението, образовната структура, возраста на популацијата, расположливите земјоделски површини и слични податоци со кои треба да располага Заводот за статистика на РМ. Меѓутоа, бидејќи кај нас и ова се поврзува со политиката, неспорно е дека медиумите треба да се интересираат и за ова прашање во контекст на претстојниот изборен процес
Значи на власта на располагање и се вишок 450 илјади гласа. Е сега тоа што опозицијата се согласи да оди на избори со овој список, без попис, без прочистен список, тоа е нивна проценка
Колумна на Мерсел Биљали во ПлусИнфо
Привана хациенда на канал 5-ковци
Од коментарите дека со влезот во ЕУ че се збогуваме од овие привилегии  на домашната трпеза ФБ корисник вели дека : „Големо е моето лично разочарување од необразуваноста и примитивизмот во кои потона Македонецот
Тодор Петров го навлече гневот на социјалните мрежи откако напиша „Киро Глигоров скапува во Бутел, наскоро таму друштво ќе му прави и Бранко Црвенковски“
Се бореа за својата иднина, а други лежат во сегашноста без иднина!!
Угледниот весник низ слика споредува дека подобри се условите за живот во затворите во Норвешка
Несудениот индиски инвеститор и како мал бил бележан со мастило
Страница 29 од 30

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.