Топ Новости >
Мачната 2016 ја одбележаа многу тешки настани, протести, пркоси кон власта и фамилијата која владее и дузина храбри личности кои ги одвои неделникот „Фокус“ во својата листа на најхрабрите и најпозитивните за годината која измина
Тито Беличанец: Дали сте за слободна граѓанска и демократска Македонија или за преживување на груевизмот и мафијата!?
„Посветено на самопрогласениот вожд на Левото“ - од Југослав Петровски
Колкумна на Емилија Лазаревска
В. Васиљ: Сега е битна само поддршката на оној што има најголема сила да го победи тој режим, а таа сила за волја на вистина ја има СДСМ
Тие се изгубија уште од убиството на Мартин Нешковски, со антиквизацијата, со Никола Младенов, со аболицијата на хашките злосторници, со „Скопје 2014“
Секој има свои причини за избор и свои причини за неизбор, што е равно на казна на владеачката структура 
Фејсбук реакции за нечовечкиот однос на режимските митингаши коi настраданиот прегазен сопартиец го оставиле на патот  
ФБ реакција на проф. д-р Темелко Ристески за рекламниот слоган на власта
Страница 10 од 30

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.