Топ Новости >
Колумна на Гордана Попсимонова: „бараме само едно од вас – да не бидете како нив.“
Советникот Тихомир Ручкоманов бара јавен одговор од новиот градоначалник на општина Гевгелија за трошењето на јавните пари и одлевањето на буџетски средства со надмашувањето на анексите наспроти бројот на тендерите, од страна на поранешниот градоначалник
Видео: Проф. Најчевска во интервју за проектот „Перспективи 2018“ вели дека е потребно да се продолжи по патот по којшто досега се одеше
Колумна на Бранко Геровски за Плус Инфо
Став на Бранимир Јовановиќ, советник во Министерството за финансии при Владата на РМ
Проф. д-рТемелко Ристевски за нетранспарентните одлуки за бонус на членовите на ДИК
Колумна на Сашо Ордановски за Цивил
Пишува проф. Гордана Попсимонова
Страница 1 од 29

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.