Топ Новости >
Советот на општина Гевгелија даде зелено светло за нацрт буџетот на општина Гевгелија за 2018 година, кој во приходната страна има проекција од 15,7 милиони евра (965,5 милиони денари)
Заев: Никој нема да биде изземен од одговорност за корупција Featured
ВИДЕО: Мораме да дејствуваме одлучно и со нула толеранција кон корупцијата - (Премиерот Заев)
Протестен марш: СТОП за Казандол!!! Featured
Утре напладне, во Валандово се организира Голем протестен марш за ИТНО запирање на Рударскиот комплекс КАЗАНДОЛ!
Во знак на протест со напис на столчињата во салата за седници „Слобода за нашите браќа и сестри македонци!“ членовите на Советот на општина Гевгелија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија денешната редовна седница
Ова е последното, второ проширено издание на Правописот, од март 2017
На социјалните мрежи граѓаните започнаа електронска петиција за оставка на сите членови на ДИК
Јавна дебата: Рудници: да или не? Featured
Регионалниот форум на Цивика мобилитес во Струмица во соработка со „Топ Тема“ на Телма,  фокусиран на актуелната ситуација со издадените концесии за геолошки истражувања или за отворање на рудници
Двајца во притвор, а четворица во домашен притвор
Паѓаат оставки и нови именувања во училиштата во Гевгелија Featured
Оставки си поднесоа в.д. директорите на ОУ „Крсте Мисирков“, ОУ „Климент Охридски“ од Миравци и Основното Музичко Училиште „Васо Карајанов“, а на нивно место се поставени нови вршители на должноста директор 
Страница 1 од 115

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.