Топ Новости >
Пуштена во сообраќај делницата Демир Капија - Смоквица Featured
Денеска напладне со свечена церемонија е пуштена во употреба делницата Демир Капија – Смоквица
Покрај министрите, и судиите, и градоначалниците, и пратениците јавно ќе мораат да објавуваат колку трошеле
„Во својот извештај до Европскиот Совет на ЕУ, Европската Комисија предложи кристално чиста, безусловна препорака за почеток на преговорите за Република Македонија“
Симната условеноста за пристапните преговори со ЕУ Featured
Македонија доби чиста препорака за почеток на пристапните преговори од страна на Европската комисија и многу подобрен вординг во однос на претходните извештаи (Жбогар)
Пролетно поскапување на цигарите
Владата ја доби довербата од пратениците, а подносителот на интерпелацијата немаше доволен број аргументи за да ги убеди другите пратеници да гласаат за интерпелација
Oгнот се појавил во архивата на четвртиот кат од зградата на Министерството
По завршувањето на реконструкција на овој патен правец, изведувачот ќе продолжи со санација на другата автопатна лента во правец Демир Капија - Неготино
Владата на денешната седница донела одлука за еднострано раскинување на договорот со фирмата концесионер на Казандол
Страница 1 од 61

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.