Топ Новости >

ВИДЕО: Столтенберг за Заев „Тој е мојот херој“

  • Четврток, Јан 18 2018


Генералниот секретар на НАТО денеска е во посета на Македонија, а заедничка прес конференција одржа со својот домаќин, премиерот Заев, во просториите на Владата на РМ.

- „Добар пријател. Ова е мојот херој!“ беа зборовите со кои Столтенберг ја заврши прес конференцијата.
Ваква реакција на срдечност и спонтаност сподели гостинот пред камерите на репортерите кои побараа уште еднаш да се ракуваат за заедничка фотографија од настанот. Столтенберг со прегратка и подадена рака кон својот домаќин Премиерот Заев ги искажа овие оценки за македонскиот Премиер.

Следува Видеото од заедничката прес конференција, а моментот кој Ви го опишуваме е во 34-та минута од видео записот. 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.