Топ Новости >
Државниот инспекторат за локална самоуправа донесе одлука да ги запре решенијата за организирање локални референдуми во општините против населување мигранти
Анкетен прсврт: Заев води пред Груевски, СДСМ пред ВМРО-ДПМНЕ Featured
Брима галуп: Заев со доверба меѓу граѓаните од 17,7%, додека рејтингот на Груевски падна на 13%
Договорена поддршка за кандидатот што ќе го истакне СДСМ за Центар
Видео (З.Заев): Денеска имавме прилика да ги видиме лошите услови во Казнено-поправната установа Идризово во Скопје
26 години слободна, самостојна и суверена држава Република Македонија
Граѓаните на Карпош освен што дишат нечист воздух загаден со ПМ10 честички многукратно над дозволеното ниво, исто така дишат и честички од отровниот елемент арсен
Премиерот Зоран Заев на последната средба со стечајците го прифатил барањето списокот за надомест до нивно пензиионирање да се прошири и со останатите категории стечајци
Вкупно 166 лица со години не доаѓале на работа во Министерството, а добивале плата, открива Генералниот секретар на Владата
Јавниот обвинител Марко Зврлевски денеска беше разрешен во Собранието со 64 гласа „ЗА“ и ниту еден против
Страница 6 од 58

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.