Топ Новости >
Во периодот од 20 дена пред отпочнување на изборна кампања и за време на изборна кампања не може да се одржуваат јавни настани по повод започнување на изградба на патишта, или пуштање во употреба на објекти со средства од Буџетот или од јавните фондови, велат од министерството за правда
Албанската опозиција посакува предвремени парламентарни избори во Македонија, без нив ќе ги бојкотира претседателските  
На средба во Мала Речица паднал договор за консезуален кандидат за претседател, но и за предвремени парламентарни избори, кои би се одржале на Велигден 20 април 
Портпаролот на СДСМ со извод од Катастар објави два имотни листови на недвижен имот - станови на име Драган Павловиќ Латас во вредност од 400 илјади евра  
Стручњаците од Асоцијацијата на архитекти револтирани! Дали Жерновски ја губи биктата?
Централното претседателство на партијата воведува нов стандард во претседателските избори со барањето “Консензуален претставник за претседател“
Некогашниот дневен весник „Фокус“ на директорот на УБК Сашо Мијалков, треба да му плати околу 9.000 евра обесштетување , за нарушување на неговата чест и углед
Страница 58 од 58

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.