Топ Новости >
Џафери денеска распиша локални избори за 15 октомври Featured
Кампањата почнува 20 дена пред изборите, а Собранието во тој период ќе работи
Д-р Митко Крџев е новиот дирекор на ЈЗУ „Општа Болница“ Гевгелија, а Д-р Љуба Цилкова на Психијатриската Болница Негорци. Официјално министерството ги смени директорите на клиниките во Скопје и во општите болници ширум државата 
Апелација ја прифати жалбата на СЈО прислушуваните материјали можат да се користат како доказ во постапката за настаните пред Општина Центар
„Датумот на локалните избори треба да биде само црешата на колачот која ќе се стави дури откако сите други прашања ќе бидат разрешени“ Ван Хојте
Заев и Борисов заедно се поклонија на гробот на Гоце Делчев Featured
Со денешната церемонија на гробот на Гоце Делчев заврши дводневната посета на бугарскиот премиер Борисов на Македонија во чии рамки беше потпишан Договорот за пријателство, добрососедство и соработка
Во време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, бројот на редовно вработени лица во Министерството за култура на Република Македонија бил зголемен за трипати повеќе
Одземени патни исправи како мерка на претпазливост и обврска да се јавуваат еднаш неделно во судот
Притвор за Горан Грујовски, Никола Бошковски и Тони Јакимовски
Маратонски седници, писмени пораки, исклучување на микрофоните се дел од тактиките за воведување деловодна дисциплина во Законодавниот дом
Страница 7 од 58

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.