Топ Новости >
Неустоличена хероина која на денешен ден сама си го одзеде животот опколена од бугарската полиција во Горно Маало во Штип
Министерката за образование и наука, Рената Дескоска, ќе го повлече учебникот по предметот Општество за четврто одделение, за кој беше утврден дека во него постои дискриминаторска содржина
Во расправата за разрешувањето на Зврлевски за збор се пријавиле повеќе од 90 пратеници
Обвинетите нема да можат да ја напуштат државата доколку имаат пасош од друга држава
Подигнати се 17 обвиненија за 18 предмети против 94 физички и 7 правни лица
Пресврт: Заев води во анкетите пред Груевски Featured
Заев води со 4,7% пред Груевски, а СДСМ е пред ВМРО-ДПМНЕ со 2,6% предност во анкетите на Брима галуп
Воведена е дополнителна субвенција за 6 денари по килограм праски што ќе бидат откупени од преработувачките капацитети регистрирани во МЗШВ
Kомуникацијата со министерот Таравари ќе се одвива единствено со електронски пораки преку Viber и Whatsapp на 071/349-999
Советот на јавни обвинители даде позитивно мислење на предлогот на Владата да се разреши Републичкиот јавен обвинител
Страница 8 од 58

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.