Топ Новости >
На денешната прес-конференција Министерот на МВР Спасовски, го претстави „мерцедесот“ вреден 600 илјади евра кој го купи претходната Влада
Прва изјава на новиот премиер Зоран Заев Featured
Новиот премиер Зоран Заев, ја даде првата изјава во која ја честиташе новата влада и порача дека за реформските процеси ќе бара поддршка од сите
Во Собранието претпладнево избрани комисиите за одлучување по итните прашања како екстерното и локалните избори
Три клучни темели ќе гради реформската Влада. Ќе биде посветена на економија, на силни институции и правда, на ЕУ и НАТО и перспективи за сите
Заев: Подготвен сум да водам, го имате мојот збор, подгответе се за живот!
Претседателот на СДСМ Зоран Заев ќе бидел дел од утрешната неформална вечера на премиерите на шесте балкански држави
СЈО детектирало недвижен имот купен во името на ВМРО-ДПМНЕ, кој не се користел за партиски цели, лидерот на партијата се сомничи за перење пари
Прес конференција на #СЈО утре (22.05.2017) со почеток од 12 часот
Иницијатива потпишана од 111 граѓани, денеска одржа прес конференција на која што изразија барања кои, според нив, ќе осигураат одговорност и ќе бидат во насока на враќање на земјата на правиот пат
Страница 9 од 58

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.