Топ Новости >
Денес СДСМ ќе го достави до Собранието предлогот за измени во Законот за образование и укинување на екстерното тестирање
Одговор на Амбасадорката на Германија за изјавите на претседателот Горги Иванов
Заев го доби мандатот од Иванов Featured
Новиот мандатар Зоран Заев дава изјава по добивањето на мандатот
Министерот за внатрешни работи Нухиу го смени Чавков од челната позиција на оперативниот штаб на МВР
Заев: Вчера се случи обид за убиство Featured
Прес на СДСМ по настаните на насилство во Собранието на РМ
Со црни качулки на глава и неспречени од полицијата влегоа во Собранието и раскрвавија пратеници од мнозинството
Мнозинството во Парламентот избра нов Претседател Featured
Видео: Талат Џафери избран за Претседател на Собранието на РМ
Распишан е тендер за 5.000 евра, три пати помалку од отштетата која ја бараше Обвинителството 
Вработениот во трезорот, според пријавата на банката, украл три милиони евра
Страница 10 од 58

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.