Топ Новости >
Заев: Вчера се случи обид за убиство Featured
Прес на СДСМ по настаните на насилство во Собранието на РМ
Со црни качулки на глава и неспречени од полицијата влегоа во Собранието и раскрвавија пратеници од мнозинството
Мнозинството во Парламентот избра нов Претседател Featured
Видео: Талат Џафери избран за Претседател на Собранието на РМ
Распишан е тендер за 5.000 евра, три пати помалку од отштетата која ја бараше Обвинителството 
Вработениот во трезорот, според пријавата на банката, украл три милиони евра
Доколку 67 пратеници направат влада, може да се случи некој да го бојкотира Собранието, но тоа нема да бидеме ние, вели Тачи
Иницијативата до Уставниот суд ја поднело здружението на архитекти „Проблесок“, а граѓаните на Скопје гласаа на референдум за спас на ГТЦ по кој немаше доволно излезност з да се стопира постапката пред надлежните
Сега ви дадоа вам улога да се брукате за неколкумина да се спасат од правдата поради своите милионски криминали - рече Шекеринска
И Македонија дел од глобалната светска акција „Часот на планетата Земја“
Страница 12 од 60

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.