Топ Новости >
ВИДЕО: Столтенберг за Заев „Тој е мојот херој“ Featured
Генералниот секретар на НАТО со пофални зборови за Премиерот на Македонија
Во организација на Претседателот Ѓорге Иванов вечерва во Гевгелија ќе се одржи свечен прием за дипломатскиот кор во државата
Со закажани 34 рочишта по предметите од т.н. „бомби на „Т“ СЈО ќе ги „тресе“ поранешните функционери од власта за обвиненија од негова надлежност
Во првиот месец од новата 2018 година следуваат уште два продолжени викенди
Осомничени се гонат за кривично дело „Несовесно работење во службата“ и причинување штета на Буџетот на РМ во износ од 2.770.640 евра
Седумте нови истраги имаат кодни имиња „Странски служби“, „Друмарина“, „Рентген“, „Продуцент“, „Тарифа 2“, „Лидери“ и „Транспортер 2“
На првата наредна седница на Собранието на РМ треба да ги констатира нивните оставки
Чичаковски, Дума и Милев подлегнаа на јавниот притисок и сами поднесоа оставка 
Вонредниот конгрес за избор на нов лидер на ДПМНЕ ќе се одржи во Валандово на 22 и 23 декември
Страница 1 од 57

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.