Топ Новости >
Граѓанин на Варна: Прво огромна поддршка кон луѓето и службите кои работеле цела ноќ и да продолжат да работат!
Поради напнатите состојби во државата гласањето ќе го следат 2.784 набљудувачи, 19 од МОСТ
Републичкиот Штаб за вонредни состојби им забранува на банките со седиште во Република Српска и филијали на банките во Федерацијата на БиХ и областа Брчко, да отвараат сметки за посебни намени во име на помош за поплавените подрачја
Изгубил се’ во поплавите, а бара само гумени чизми за помош - новинарот му ги дал неговите
Србија и БиХ ги преживуваат најголемите поплави во последните 120 години
Уште пожестоки протести по клоците на советникот на Ердоган кој на ваков недоличен начин се пресметуваше со немоќен демонстрант кој лежи на земја, а двајца полицајци го држат за раце
Лицемерието на најбогатиот владетел - Султанот од Брунеи живее во палата со 1.788 соби и 257 бањи, живее раскалашено и во неговото опкружување не важат законите донесени за народот
Видео каналот YouTube и Твитер во Турција со постирањето на снимки за коруптивно однесување на премиерот Реџеп Тајип Ердоган беа забранети на крајот од март годинава. Освен Ердоган со постовите на друштвените медиуми се откриваа и коруптивни афери на некои од членовите на неговиот кабинет. Заради сопствен мир и стабилност на Владата, власта стави забрана на овие медиуми
Празникот на трудот кој се празнува на првиот ден од мај и е посветен на борбата за зачувување и унапредување на работничките права, всушност е ден на кој се оддава почит кон жртвите на штрајкот што се одржал од 1 до 4 мај 1886 година во Чикаго
Страница 4 од 8

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.