Топ Новости >
Во текстот насловен „Скандал во Македонија“ германската телевизија АРД пренесува дека: „Опозицијата во Македонија не ги признава резултатите од претседателските и парламентарните избори“
Како чин на морална одговорност поради потонатиот ферибот со ученици во кој загинаа над 180 лица
Алкохоличар и зависник од дрога - тоа е неговата животна судбина и покрај славата на неговиот полубрат со кој тој се гордее
Се’ помина со акламација во присуство на врховниот командант и Претседател
Со транспаренти, свирчиња и извикувања против традиционалниот тероризам, бараат стоп за корупцијата и дискриминацијата
Резултаите од референдумот одржан на 16 март западните сили го оспоруваат како нелегален
Во српската касарна „Растко Немањиќ“ гостите од Русија ги прими командантот на Специјалната бригада, брогадниот генерал Јелесије Радивојевиќ
Во Крим се кидапираат новинари и активисти на „Мајдан“ и се оневозможуваат украинските ТВ канали
Една милијарда долари пакет помош за Украина денеска вети Американскиот државен секретар Џон Кери
Страница 5 од 8

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.