Топ Новости >
Командант на Црноморската флота им издаде на Украинците ултиматум - или предавање или напад!
Руската Влада испраќа војска, а опозициониот лидер Кличко повикува на мобилизација!
Со тупаници го принудија да клекне и да се поклони пред жртвите на плоштадот во Киев
Тврдиот и непопустлив Јануковиќ заминал од Киев, објаснувајќи дека тој сеуште е на функција
Најмалку седум лица се убиени во денешните судири меѓу демонстрантите и полицијата во Киев, јави британска телевизија Би-Би-Си, а украинската министерка за правда Елена Лукашс ги обвини лидерите на опозицијата за насилството
Ги спуштија штитовите и се приклучија на протестите
Целата зграда на Владата на Херцеговачко-Неретвански Кантон е во пламен и гори, а на местото на настанот пристигна противпожарна екипа која се подготвува за гасење на пожарот.
Од скршените прозори на зградата излегува црн чад, а од зградата на Претседателството на БиХ симнато е државното знаме
По пожарот, полицајците кои ја чувале зградата на владата на Зеничко-Добојскиот кантон, ја одложиле опрема и на демонстрантите им ја отстапиле контролата на објектот
Страница 6 од 8

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.