Топ Новости >
Хотелите недовршени и неподготвени за големиот број спортисти кои ќе пристигнат како учесници на ЗОИ, но затоа пак сликата на Путин е неизоставен елемент во секоја хотелска соба
Подготвени измени и дополнувања на Кривичниот законик РФ кој предвидува парични казни и затвор за рехабилитација на нацизмот
Контроверзната легислатива против протести што ги спроведе Украина, не го издржа налетот на анти-владини демонстрации, кои во текот на изминатите две недели додека беше на сила законот, ескалираше до граница на граѓанска војна, како што прејудицираа странските експерти
Демонстрантите ги завзедоа зградите на Министерствата во Киев, заради што Украинската министерка за правосудство ќе побара воведување вонредна состојба  
Неколкудневните немири во Киев и барањето на опозционите партии оставка од владата и претседателот, го натераа претседателот Јанукович да ги понуди премиеркото и заменик премиерското место на лидерите на опозицијата, Јануцек и Кличко  
Ќе живееме во нова Украина уште оваа година", им порача Кличко на своите привзаници и поддржувачи  
Еден застрелан, а друг прободен со нож е билансот од денешниот крвав настан  
Граѓаните на Косово за виза за БиХ мора да аплицираат во Скопје, а условите за добивање се ригорозни  
Судирите меѓу демонстрантите и полицијата во центарот на Киев продолжија и денеска и покрај ниските температури од минус десет степени
Страница 7 од 8

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.