Топ Новости >
Премиерот Дачиќ смета дека подготовките ќе траат до 2018, а процесот на влез во Унијата да заврши до 2020 година 
Лидерот на опозицијата и екс боксерски шампион Виталиј Кличко во обид да ја скроти толпата која со месеци демонстрира против власта во Украина, а по повод новиот закон против масовни собирања, доби возвратен удар - демонстрантите го испрскале со противпожарен апарат
Отпуштени 400 свештеници поради педофилство
Во провинцијата Клис во Јужна Турција, иурските власти притвориле 25 лица кои работеле на регрутирање на Албанци за да војуваат во Сирија
Турските пратеници си разменија боксови, шишиња и папки за време на седница на Правната комисија на турскиот Парламент, со цел заштита на правниот систем во државата 
Потпишани се повеќе договори кои треба да бидат камен темелник на економската соработка
Страница 8 од 8

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.