Топ Новости >
Македонското државјанство на синот и сопругата на индискиот бизнисмен Субрата Рој угледниот економскиот магазин „Moneylife“ од Индија, го гледа како тек на црните пари од Индија во странство
Б92: Една година по доделувањето на 5.353 хектари на контроверзниот Индискиот милионер Субрата Рој, најголемиот дел од плодните полиња се покриени со трева и трње
Според податоците на „Global Finance Magazine“ Македонија е земја со најнерамноправна распределба на приходи во Европа, или најолигархизирана земја во Европа
Поради поплавените електрани во Србија Електрани на Македонија ќе произведува струја за соседната Република
Владата ќе ги испозатвори малите фирми - нема веќе фирми  на домашни адреси, мора деловен простор
Наградна игра на „Стопанска банка“ која трае до 16 мај, а главниот добитник патува на Светското фудбалско првенство во Бразил
Одгледувањето на најскапиот цвет на светот - виолетовиот шафран носи приходи до 30.000 евра за еден килограм
Националните Банки во државата по барање на УЈП деновиве блокирала 18.950 трансакциски сметки на граѓаните врз основа на решенија на УЈП за присилна наплата на неплатен долг од три износи за радиодифузна такса, не поголем од 570 денари
Централниот регистар на РМ воведе нов електронски систем за доставување на годишни сметки, почнувајќи од претстојната обврска на фирмите за 2013 година 
Страница 5 од 6

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.