Топ Новости >
Поради поплавените електрани во Србија Електрани на Македонија ќе произведува струја за соседната Република
Владата ќе ги испозатвори малите фирми - нема веќе фирми  на домашни адреси, мора деловен простор
Наградна игра на „Стопанска банка“ која трае до 16 мај, а главниот добитник патува на Светското фудбалско првенство во Бразил
Одгледувањето на најскапиот цвет на светот - виолетовиот шафран носи приходи до 30.000 евра за еден килограм
Националните Банки во државата по барање на УЈП деновиве блокирала 18.950 трансакциски сметки на граѓаните врз основа на решенија на УЈП за присилна наплата на неплатен долг од три износи за радиодифузна такса, не поголем од 570 денари
Централниот регистар на РМ воведе нов електронски систем за доставување на годишни сметки, почнувајќи од претстојната обврска на фирмите за 2013 година 
И вработените сиромашни, а не пак невработените. Според податоците на Светската банка, со животни трошоци од два долара дневно живее две третини од населението во Македонија, а остатокот од една третина преживува со помалку од еден долар дневно 
Најавените странски инвестици, со “одлука“ да инвестираат во Македонија, според најавите на Премиерот и по седум месеци уште ги нема
Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) денеска побара да се повлече членот 4 од Предлог законот за измени и дополнувања во Законот за градење, со кој се предвидува општинските совети да донесуваат одлуки за изгледот на фасадите 
Страница 6 од 7

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.