Топ Новости >
Апел за помош за малиот Игор од Богданци Featured
Итно се бара помош за четиринаесет годишниот Игор Геленчев од Богданци кај кого е констатиран тумор на мозокот и крварење
Гевгелискиот затвор со нов директор Featured
67 новоименувани директори од Владата стапуваат од денеска на функција
На еден ден пред закажаното отварање на новиот градски пазар во Гевгелија хаотична ангажираност на 20-тина градежни работници
Бетонските и лимените тезги се отстранети од просторот. Остана само врелиот цемент и линиите од гребењето на цементираната подлога по дислокацијата на тешките бетонски постави од тезги
Дојран кажа НЕ за рудниците Featured
Успешен референдумот во Дојран
Дојран на референдум одлучува за рудниците Featured
Право на глас имаат 2747 граѓани кои можат да гласаат на осум избирачки места
Дожливото време и сообраќајниот метеж за викендов предизвикаа сообраќајна несреќа на патиштата кон летувалиштето Дојран
Општината се фали дека гради водовод, а тендерот стопиран Featured
Распишани четири тендери за водоснабдување на Гевгелија, а ниту еден не е успешено завршен
Страница 1 од 39

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.