Топ Новости >

Листа на советници на СДСМ и коалиционите партнери

  • Четврток, Сеп 21 2017


На пет дена пред почетокот на кампањата за Локалните избори 2017 година општинската организација на СДСМ за Гевгелија ја објави листата на кандидати за советници заедно со своите коалициони партнери. Листата ја сочинуваат:

1. Ташко ДОЈЧИНОВ
2. Даниела ИЉКОВА
3. Тихомир РУЧКОМАНОВ
4. Тодор РИСТОВ
5. Магдалина ДЕЛКОВСКА
6. Перо СТОЈАНОВ
7. Митко АЛЧИНОВ
8. Виктор КРАЛЕВ
9. Снежана ТАШЕВСКИ
10. Елизабета ЈАНЕВСКИ
11. Лазар МЕШКОВ
12. Александра КАРАМАНОВА
13. Ристо ЃУРОВ
14. Петар ЈАНЧЕВ
15. Александра КОЧЕВА
16. Петар БОЈКОВ
17. Димитар ЈАНЕВ
18. Тамара ВЕНОВА
19. Љубица ИВАНОВСКА

Вчера оптимистички се прошетаа низ центарот на градот најавувајќи ја својата победа за Гевгелија.

 


Одбележан 26 април - Денот на излегувањето на првите партизани од гевгелиско

Денот на излегувањето на првите партизани од гевгелиско денеска со свежо цвеќе пред Спомен костурницата на паднатите борци одбележан и во Гевгелија - гевгеличани благодарни на своите слободари

Повеќе

Пуштена во сообраќај делницата Демир Капија - Смоквица

Денеска напладне со свечена церемонија е пуштена во употреба делницата Демир Капија – Смоквица

Повеќе

Светски ден на Планетата Земја

22 април - Светскиот ден на планетата Земја денес го одбележуваат повеќе од 175 држави низ планената

Повеќе

Автопатот Смоквица-Демир Капија од утре во употреба

Автопатната делница конечно готова, после две години доцнење во изградбата и од утре, понеделник 23 април, ќе се вози по неа

Повеќе

Се асфалтираат улиците во Дојран

Пред почетокот на туристичката сезона локалната самоуправа ги подобрува урбаните услови за граѓаните и посетителите на општината

Повеќе

Владата го проширува списокот за транспарентност на функционерите

Покрај министрите, и судиите, и градоначалниците, и пратениците јавно ќе мораат да објавуваат колку трошеле

Повеќе

Кривична пријава за надрилекарство за гевгеличанка

Без соодветно образование, без лиценца вршела очни прегледи и одредувала диоптрија на пациенти 

Повеќе

Делегација на Чешката Амбасада и Сенатот на Р.Чешка во Гевгелија

Гевгелиско добредојде за делегација од чешкиот Сенат и Амбасадата на Република Чешка во Гевгелија, предводена од неговата екселенција Мирослав Томан

Повеќе

Прес на Владата по повод чистата препорака за преговори со ЕУ

„Во својот извештај до Европскиот Совет на ЕУ, Европската Комисија предложи кристално чиста, безусловна препорака за почеток на преговорите за Република Македонија“

Повеќе

Симната условеноста за пристапните преговори со ЕУ

Македонија доби чиста препорака за почеток на пристапните преговори од страна на Европската комисија и многу подобрен вординг во однос на претходните извештаи (Жбогар)

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.