Топ Новости >

Поцков - реализација на проекти за младите

  • Вторник, Окт 03 2017


Сашо Поцков, кандидатот за градоначалник на СДСМ и коалиционите партнери вчера во присуство на „Националениот младински совет на Македонија“, претставници на СВР Гевгелија и противкандидатот на Локалните избори 2017 година, потпиша Заложба за младински приоритети.

- „Со тоа како кандидат за градоначалник на општина Гевгелија се обврзувам дека ќе работам на реализација на проекти за младите“, рече Поцков во изјавата дадена за медиумите непосредно по обавувањето на чинот на потпишување на Заложбата за младински политики во просториите на Народниот театар во Гевгелија.

Повеќе за предвидените проекти за младите, погледнете од видеото во прилог.

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.