Топ Новости >

Првачињата добија паќетчиња од градоначалникот на Гевгелија

  • Четврток, Дек 28 2017

 


 

Најмалите учените во основните училишта во општина Гвегелија, вкупно 182 првачиња, добија новогодишни паќетчиња од градоначалникот на општина Гвегелија Сашо Поцков. Таква радост првиот човек на општината им приреди и на 22 дечиња од социјално загрозени семејства, а иста радост доживеаја, со внимание за предновогодишните празници и децата згрижени во центарот за деца со посебни потреби „Мајка Тереза“.

Освен желбите за среќно детство градоначалникот Поцков на првачињата им посака многу здравје, среќа и успех во школување.

Посетите на децата беа реализирани во текот на вчерашниот ден лично од градоначалникот Поцков, а не беа заборавени ниту првачињата од основните училишта од другите населени места од општината.

Ги немаме сите детски насмевки, ама имаме неколку фото записи.


 

СЈО со три нови истраги

Tри истраги за три нови предмети и тоа „Попис“, „Моќник“ и „Актор“

Повеќе

МТСП: Самохраните родители со ниски примања повеќе нема да плаќаат за градинка

Oд денеска сите самохрани родители кои имаат плата и месечни приходи во износ до минималната плата утврдена со Закон, ќе бидат ослободени од плаќање на партиципацијата за сместување на дете во детска

Повеќе

Извештајот за работа на Комуналец вратен на ремонт

Што крие Ревизорскиот Извештај за „Комуналец“ напишан на 53 страници 

Повеќе

Гасоводот ќе минува од Гевгелија кон Неготино

Од Грција кон Македонија гасоводот ќе минува низ Гевгелија до Неготино во должина од 80 километри

Повеќе

МВР: Пронајдено починато лице во Хума

На местото на настанот излегла увидна екипа од Полициска станица Гевгелија и било утврдено дека починатиот бил С.П. 67 годишен од Гевгелија

Повеќе

Зелена нафта за земјоделците

Николовски: Мерката „Зелена нафта“ за земјоделците утре влегува во владина процедура

Повеќе

Путин по четврти пат изгласан за претседател

Со 73 отсто Владимир Путин обезбеди убедлива победа на денешните претседателски избори

Повеќе

Во понеделник Серменинска мала без струја

Четиричасовен прекин од 13 до 17 часот е најавен од ЕВН-КЕЦ Гевгелија

Повеќе

Усвоена завршната сметка на Општина Гевгелија за 2017

Буџетот на Општина Гевгелија за 2017 година според Завршната сметка покажува реализација од само 48,8% од вкупно планираниот буџет, или 427,6 милиони денари од вкупно планирани 875,9 милиони денари

Повеќе

ВИДЕО: Невреме во Охрид

Високи бранови се излеваат од Охридското езеро

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.