Топ Новости >
Актуелниот Претседател на Советот на општина Гевгелија и досегашен секретар на Општинската организација на СДСМ за Гевгелија е избран за нов претседател на гевгелиската партиска организација на СДСМ
Првачињата добија паќетчиња од градоначалникот на Гевгелија Featured
Новогодишни паќетчиња и желбите за среќно детство градоначалникот Поцков
Tрадиционалниот новогодишен хуманитарен базар, во организација на активистките и членки на Форумот на жени на СДСМ Гевгелија
Поцков: Не за рудници, ДА за живот! Featured
Градоначалникот на општина Гевгелија со Соопштение до јавноста се огласи во врска со Барањето за концесија за детални геолошки истражувања
Мал хуманитарен јубилеј на Органицацијата на жени на СДСМ од Гевгелија
Проектот „ЕУ за тебе“ донираше опрема за гранична полиција - Гевгелија Featured
Видео: Денес во Гевгелија донирана донација вредна 3,7 милиони евра на Министерството за внатрешни работи на РМ од страна на Европската унија 
За утре е најавен прекин на водоснабдување во централното подрачје на Гевгелија
Советот на општина Гевгелија даде зелено светло за нацрт буџетот на општина Гевгелија за 2018 година, кој во приходната страна има проекција од 15,7 милиони евра (965,5 милиони денари)
Во знак на протест со напис на столчињата во салата за седници „Слобода за нашите браќа и сестри македонци!“ членовите на Советот на општина Гевгелија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија денешната редовна седница
Страница 3 од 49

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.