Топ Новости >
Јавна дебата: Рудници: да или не? Featured
Регионалниот форум на Цивика мобилитес во Струмица во соработка со „Топ Тема“ на Телма,  фокусиран на актуелната ситуација со издадените концесии за геолошки истражувања или за отворање на рудници
Паѓаат оставки и нови именувања во училиштата во Гевгелија Featured
Оставки си поднесоа в.д. директорите на ОУ „Крсте Мисирков“, ОУ „Климент Охридски“ од Миравци и Основното Музичко Училиште „Васо Карајанов“, а на нивно место се поставени нови вршители на должноста директор 
Дожливиот викенд ги наполни речните корита во Гевгелиско Featured
Реката Конска, Сува река и Вардар денеска изгледаа со капацитет да ја издржат постојната водена маса
Поради излевање на Калковска Река на коловозот, денеска сабота имаше 10 часовен прекин на патниот правец Удово - Валандово
Костадин Бозаџиев, долгогодишен вработен во Пошта Гевгелија од 21 ноември е назначен за В.Д. директор на ПТТ Експозитура Гевгелија
Почувствуван земјотрес во Гевгелија Featured
Епицентарот е во Грција помеѓу Верија и Солун
Советник на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија и сопартиец-сограѓанин на поранешниот директор на скопски „Водовод“ ги опремил со слики канцелариите на барокната зграда на ЈП „Водовод и канализација“ Скопје
Опозицијата бранеше, позицијата обвунуваше, за бројните недоследности во работата на локалното комунално претпријатие кое има прокнижено добивка од 569.000 денари, а реално пари за распределба нема, ниту нови инвестиции. Паднаа обвинувања за криминал
Со секој дожд улиците во Негорци непроодни
Страница 4 од 49

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.