Топ Новости >
Ноемвриските врнежи донесоа дожд колку речиси целогодишниот потенцијал на врнежи кои во просек наврнуваат во Гевгелија
Советот не го усвои кварталниот извештај за извршување на Буџетот заклучно со септември 2017 Featured
Обврските што ги остави бившиот градоначалник за плаќање на општината се врв на неговото неуспешното работење
Паѓаат оставки во гевгелиските институции, именувани нови раководители Featured
Со одлука на Градоначалникот на Општина Гевгелија, од почетокот на месецот именувани се нови раководители на три општински основни училишта, централната Детска градинка и на ТППЕ
Од 36 закажани точки на дневен ред 27 точки се за разрешување и именување членови во Управни и надзорни одбори што се во надлежност на општина Гевгелија
Општината Гевгелија задолжена над шест милиони евра Featured
Прес на Поцков: Општина Гевгелија ја превзедов на 25 октомври со долг колку два годишни основни буџети!
Назначен нов командир на Пожарната во Гевгелија Featured
Раде Котески, професионален пожарникар со 31 година работен стаж од кои 15 како раководен кадар на ТППЕ Гевгелија, назначен е за нов командир на гевгелиската Противпожарната единица
Денес, за време на обилниот дожд се поплави новоизградениот покриен пазар во Гевгелија
Гевгелија 10 часа без струја Featured
Поради дефект на главната доводна трафостаница во Гевгелија немаше електрична енергија од 13:30 до 00:20 часот
7-ми Ноември - Ден на Општина Гевгелија Featured
Свечен прием на Општината со претставници на локалната самоуправа, гости од СЗБ од НОБ, граѓани, бизнисмени, претставници на збратимените општини од Србија, БиХ и Бугарија
Страница 5 од 49

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.