Топ Новости >
Пионерскиот дом во Гевгелија шест месеци без струја Featured
Поради несигурност во наплатата на долгот ЕВН ја блокирал сметката на Пионерскиот дом, а вработените останале шест месеци без плата и здравствено осигурување
Граѓаните со прашања од повеќе области до опозицијата, на работната трибина „Заедно со граѓаните“ во организација на СДСМ, побараа конкретни одговори  
АРСЕНА со предупредувачки пораки до граѓаните Featured
Само 10 часа по внесување во организмот, арсенот влегува директно во крвотокот, па дури и во плацентата со која е обвиткан неродениот плод
Власта не сака да го реши проблемот со водоснабдувањето на гевгеличани Featured
Ниту централната, ниту локалната власт немаат намера да го решат проблемот на Гевгелија со водоснабдувањето и сегашното загадување со арсен. Ние имаме намера и  ќе го решиме тој проблем (Поцков)  
„Од страв од бомбата на Заев почнаа сами себе да се бомбардираат. Пукаа во Владата. Два пати се запали Владата. Погледнете ја најновата бомба со Субрата Рој. Вие како граѓани сте следната бомба што оваа Влада ќе го доживее“
Шеќеринска: Во очекување на „бомбата“ стравот се пресели во таборот на ВМРО-ДПМНЕ Featured
На трибана во Гевгелија таа посочи дека Македонија повторно е буре барут и тоа 13 години по конфликтот и 8 години по кандидатскиот статус
Наместо чиста вода шетајте по нов плоштад Featured
Изместени приоритети: На предлог на градоначалникот на општината Гевгеличани за следната 2015 година граѓаните на Гевгелија имаат ветување дека ќе се шетат по нов плоштад, наместо решение за нов систем за водоснабдување кој нема да ги труе со арсен
Решенија на трибина „Заедно со граѓаните“ Featured
СДСМ Прес: Власта на ВМРО-ДПМНЕ веќе девет години остварува назадување за Македонија на сите полиња
Седмоноемвриските награди во сенката на јавниот молк Featured
Свеченото доделување на седумтемина добитници на годинашниве општински награди „7-ми Ноември“ поминаа со групна фотографија и две реченици на општинската ВЕБ страница
Страница 48 од 56

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.