Топ Новости >
Денот на Општина Гевгелија денес одбележан со букети свежо цвеќе за ослободителите
Поцков со задолженија до училиштата Featured
По повод скандалот кој ја потресе гевгелиската јавност поврзан со анкетата за интеграција на мигранти и бегалци
Кој ги плаши учениците со мигранти Featured
Анкета меѓу учениците во ОУ „Владо Кантарџиев“ ги вознемири граѓаните, а надлежните повикуваат на одговорност
За една недела по конституирањето на новиот состав на Советот на општина Гевгелија закажана втората редовна работна седница 
Арсенот во водата – предизвик за новата локална власт во Гевгелија Featured
Новата десетта анализа на „АРСЕНА“ покажа дека водата содржи 86% повеќе арсен од здравствено дозволената граница според СЗО
Ташко Дојчинов - нов претседател на Советот на општина Гевгелија Featured
Со мнозинство гласови „за“ на денешната конститутивна седница на гевгелискиот Совет, Ташко Дојчинов е избран за нов претседател на Советот на општина Гевгелија
Во Основниот суд во Велес вештаците изјавиле дека смртта кај родилката од Гевгелија настапила насилно
Сашо Поцков ја превзеде функцијата градоначалник на Општина Гевгелија Featured
Новиот татко на градот доби Уверение за мандатот за градоначалник на општината од ОИК 
Новите членови на гевгелискиот Совет добија Уверенија за мандатот Featured
Општинската изборна комисија денеска напладне ги додели Уверенијата на 19-те нови членови на Советот на Општина Гевгелија
Страница 6 од 49

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.