Топ Новости >
На отворена сцена во отоврен разговор со граѓаните присутни на плоштадот „Сава Михајлов“ синоќа се одржа предизборното претставување на претседатлскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски во Гевгелија
Во саботата, на регионалниот пат Дојран – Богданци кај браната Паљурци, Борче Стамов, градоначалник на Општина Дојран удрил во возилото во кое се наоѓале Блашко Петрески од Богданци (31) и неговата девојка Благица при што предизвикал тешки телесни повреди и кај двајцата
На 29 и 30 Март со почеток од 12 часот во хотелот Аполонија, како дел од активностите на Волонтерскиот Центар за млади ќе се одржи четвртата по ред едукативна работилница, овој пат на тема: Пишување и менаџирање на проекти
Планинарското друштво „Кожуф“ Гевгелија, во соработка со „Македонски шуми“ подружница Гевгелија, во неделата на 23.03.2014 година изведе акција на пошумувањe
МВР против осомничените Зоран М., Kирил Антонов Војуклиев, Благоја В., Лазар Б., Душан Ј., Ѓорѓе З., Глигор В. и Руди Т. поднела кривични пријави за злосторничко здружување, тешка кражба, оштетување или уништување културно наследство, отуѓување културно наследство од особено значење во државна сопственост, прикривање и за помагање
Европска поддршка за проектот "Програма за целосна социјализација на деца со посебни потреби во нивните заедници", преку Европскиот инструмент за демократија и човекови права 
Последниот полициски извештај од ПС Гевгелија укжува дека на подрачјето на Општина Гевгелија во периодот од 3 до 9-ти март се случиле пет кражби, во кои е причинета материјална штета од 7.500 денари
Новоформираната партија на Стевчо Јакимовски- „Граѓанска Опција за Македонија“ - ГРОМ,  првиот ден од март одржа основачко собрание во Гевгелија
Проблемот со зголеменото ниво на опасниот отров арсен во гевгелиската вода гевгеличани дојдоа да го споделат во главниот град. Виманието на јавноста се обидоа да го привлечат служејќи слатко, локум и вода...
Страница 51 од 52

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.