Топ Новости >
Проект на ЗГ „Поддршка“ од Гевгелија во малите рурални средини
Комунална пропаганда Featured
Флаери за предвестие на повисоки сметки за вода
Амбасадорката на УНДП и амбасадорката на Јапонија во посета на Гевгелија Featured
Со гранд од Јапонската Влада обезбеден преку УНДП, ќе се гради Времената депонија за комунален отпад кај Конско, гевгелиско
Донација од Пула за пожарната станица во Гевгелија Featured
Донацијата од противпожарното друштво од Пула се состои од опрема за лична заштита за секој пожарникар во вредност од 20 илјади евра
Со средства од ЕУ од програмата за меѓугранична соработка општина Гевгелија како партнер со Агенцијата за развој од Банско ќе го уредува туристичкиот и спортски локалитет Динќут
Празничниот јануари ги намали крадците во Гевгелија Featured
Тоа го потврдува и извештајот на Полициска станица Гевгелија која службено констатирала дека во период од 15.01. до 21.01.2018 година на подрачјето на полициската надлежност, нема регистрирано ниту една кражба
Гевгелиските угостители на средба со градоначалникот Featured
Угостителите со локалната самоуправа ќе градат солидна туристичка понуда во Гевгелија
Крајот на продолжениот зимски полугодишен одмор училиштата го дочекаа подготвени со обезбедено гориво за затоплување на училниците и училишните простории
Близнаците, браќата Ристе и  Ратко Стефановиќ од Гевгелија, со благослов на црквата ќе го носат крстот во сите домови низ Општината, пренесувајќи ги пораките за здравје, среќа и бериќет во секое семејство и за секого
Страница 7 од 56

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.